Nelabai mėgstu valyti, šveisti… kaip ir visų kitų buities darbų, išskyrus, maisto ruošimą. Bet nėra galimybės rinktis. Tačiau galiu rinktis kuo valyti. Seniai nenaudoju cheminiu valiklių. Kartais perku ekologiškus, bet jie brangūs ir juos parduoda tik keliose parduotuvėse.  Vienoje knygoje rastas paprastas sodos valiklio receptas man buvo pati geriausia išeitis.  

 

Į pusę puodelio sodos po truputį pilu indų ploviklį arba skystą muilą ir maišau. Aš naudoju ekologišką indų ploviklį “Klar“ ar kitokį, kokio tuo metu turiu namie. Kai valiklį naudosite ne virtuvėje, galite naudoti ir skystą muilą ar dušo želė. Skysto muilo reikia tiek, kad masė būtų panasi į tirštą glajų. Po to dar įlašinu kelis lašus eterinio aliejaus.

 

Šį valiklį  naudoju vonioje plytelėms,  kriauklei, dušui valyti,  o virtuvėje – puodams, viryklei ir t.t. O kai valymo priemonė nedvokia jokias chemikalais, tada ir valyti smagiau… na, šiek smagiau… Tiesa, jo galima pasiruošti daugiau ir laikyti uždarame inde, tada jis ilgai išlieka nesudžiūvęs.

Reklama