Anščiau, kol naudojau paprastus skalbimo miltelius, kiekvienas skalbimas mane liūdino. Suprasdavau, kad mano šeimos drabužių švara reikalauja nemažos taršos aplinkai, o ir namai atsiduodavo skalbimo milteliais, net skalbiniams išdžiūvus. Po to atsirado ekologiškų priemonių. Atsikvėpiau šiek tiek lengviau. Namai ėmė kvepėti levandomis, deja, už gerokai didesnę kainą. 

Vieną dieną ekologiškų prekių parduotuvėje apžiūrinėdama skalbiklius atradau muilo riešutus. Gamintojas (gal tiksliau – pakuotojas, nes muilo riešutai auga ant medžių) skelbė, kad muilo riešutų pakuotės, kainuojančios 25 litus, pakanka net 150 skalbimų. Tai buvo daug kartų pigiau nei ekologiški milteliai ar skystos priemonės, kuriais skalbiau pastaruoju metu.

Aišku, iki šiol kartais naudoju kitus ekologiškus skalbiklius, tai skalbimui rankomis ir šiaip, kai tingisi dėti riešutus į maišelį ar dėl kitų priežasčių (maišelis riešutams dėti parduodamas kartu su riešutais ir dedamas į skalbimo mašinos būgną). Tačiau jie nepakaičiami, kai reikia išskalbti kalnus daugkartinių sauskelniu mano mergytei ir visiems kitiems dažnai skalbiamiems daiktams kaip rankšluoščiai patalynė ir t. t. Apie muilo riešutus tikrai daug informacijos internete, kaip juos naudoti, kur įsigyti, ką iš jų dar galima pasigaminti.

Kol kas neradau geresnės priemonės be sąžinės graužimo skalbti. Nebent rasčiau kokį nors patikimą ir gerai skalbiantį augalą Lietuvoje.  Girdėjau apie tokius, bet dar nebandžiau.

Reklama