Praeitą savaitę planavau aprašyti paprastą būdą, kaip patiem nustatyti, ar koks nors maisto produktas mums tinka, ar ne. Ir savaitgalį sužinojau dar vieną.  Taigi dabar iš karto aprašysiu du.

Kažkada vienoje naturalios medicinos klinikoje man atliko tinkamų ir netinkamų produktų tyrimą.  Žinoma, tai buvo nustatoma specialiu aparatu ir už pinigus. O dabar, kai pagrindinius produktus patikrinu paprastais  naminiais ir nemokamais būdais – viskas pasitvirtina.

Pirmasis būdas atkeliavęs iš senovinių Ajurvedos mokymų. Reikia paimti maisto produktą ir užspaudus dešinę šnervę, uostyti jį kairiąja. Jei jaučiate gaivą, tai produktas tinka, jei karštį ar šilumą – ne, o jei nieko – produktas neutralus.

Nežinau iš kur kilęs kitas būdas. Neva jį pasakius kažkokia ekstrasensė. Aš linkus juo tikėti, nes juo nustatyti tinkami ir netinkami maisto produktai visiškai atitinka produktus, kuriuos galiu ir negaliu valgyti anot specialiu aparatu atlikto tyrimo.

Reikia siūlo ir žiedo, kurį patys nešiojate. Pasidėkite priešais save produktą, ištieskite link jo atverstą delną ir virš delno laikydami žiedelį pakabintą ant siūlo žiūrėkit kuria linkme juda žiedas. Jei linguoja nuo produkto link jūsų – valgykit jį į sveikątą, jei linguoja į šonus – venkite. Man prie kai kurių maisto produktų žiedas visiškai sustoja. Nežinau kodėl, bet įtarčiau, kad jie neutralūs.

Galima tikėti, galima ne, bet išbandyti visai smagu. Ypač kai mėgiamas, nors ne itin sveikas produktas mums pasirodo tinkamas, kaip, pavyzdžiui, man kava…

Reklama