MenulisMėnulis turi įtakos visam mūsų gyvenimui, o nuo jo fazių priklauso ne tik mūsų nuotaikos. Turbūt nustebsite sužinoję, kad paprastus buities darbus nudirbti bus kur kas lengviau, kai danguje švies delčia.

Namus valyti tenka kasdien, tačiau didžiąją darbų dalį galite atidėti laikotarpiui, kai Mėnulis ims dilti. Darbai eisis tarsi savaime, o valymo priemonių reikės gerokai mažiau ar net pakaks paprastų, tokių kaip soda, druska, actas ar spiritas.

Langų valymui pasirinkus tinkamą laiką, nereikės stiprių ir brangių valiklių, užteks šlakelio acto ar spirito. Jie daug lengviau išsivalys ir neliks nepageidaujamų žymių. Langų pelėsį įveiksite ir jis ilgai nesikaups, jei valysite vandeniu skiestu actu Mėnuliui dylant.

Ši mėnulio fazė tiks, kai namuose norėsite ką nors perdažyti ar nulakuoti. Dažai greičiau išdžius, lygiau pasiskirstys ir geriau prilips prie pagrindo.
Turbūt pastebėjote, kad būna dienų, kai skalbiniai išsiskalbia prasčiau. Per delčią skalbimo priemonės veikia gerokai efektyviau ir jų reikia kur kas mažiau, o rūbai būna tvirtesni ir ne taip greitai susidėvi. Mėnuliui pilnėjant skalbimo priemonės labiau putoja, bet skalbiniai lieka nešvarūs.

Delčios laikotarpiu lengviau išskalbsite įsisenėjusias skalbinių dėmes. Šios Mėnulio fazės metu atlikus cheminį valymą audinys nenusidėvės, liks tvirtas, o spalva – neišbluks. Į tai atsižvelkite, kai tvarkysite sezoninius drabužius ir ruošite juos dėti pusmečiui į spintą.

Ta pati taisyklė galioja avalynės valymui. Suprantama, kad batus reikia valyti kasdien, bet Mėnuliui dylant tai padarysite kur kas efektyviau. Ypač svarbu šiuo laikotarpiu impregnuoti naujus batus, kad jie nepraleistų drėgmės visą savo tarnystės laiką.

Per delčią arbatos, kavos, lūpų dažų ir kitas dėmes ant puodelių lengvai nuvalysite drėgnu skudurėliu ir žiupsneliu druskos ar kita švelnia priemone. Kitu metu turbūt neišvengsite stipresnių valiklių, kurie subraižys indų paviršių ir bus kenksmingi aplinkai.

Reklama